Forgotten Whisper
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forgotten Whisper

Ai plecat lasand in urma ta doar o spoata uitata acum...
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Ascunsa printre umbrele trecutului...

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Isuni

Isuni


Mesaje : 40
Data de înscriere : 21/12/2009
Varsta : 27

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:05 pm

Priveam in jurul meu cu atentie,in timp ce facusem pasi micuti,intrand in conac. brusc,am inceput sa zambesc, amintindu-mi ca mai fusesem acolo odata,de mult singura cu fratele meu.Insa zambetul meu fu brust inlocuit de-un suspin. Mi-am ascuns putin chipul pe jumatate in umbra privind una dintre ferestrele inconjurate de panze de paianjen.M-am aseza pe o treapta din lungul sir de scari care duceau la etajele superioare.
Sus In jos
Sai

Sai


Mesaje : 238
Data de înscriere : 21/12/2009

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:07 pm

Ma asezasem pe o canapea prafuita.
-Bleah ! am spus in soapta incepand sa tusesc usor ca sa scot praful din gura.
Sus In jos
Isuni

Isuni


Mesaje : 40
Data de înscriere : 21/12/2009
Varsta : 27

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:10 pm

Imi lasai capul pe spate,apoi m-am intins usor pe scari,fara sa realizez la inceput. Mi-am trecut mana prin par in timp ce priveam in jurul meu. Ceva ma tot nelinistea, facandu-ma sa tremur la un moment dat.
Sus In jos
Sai

Sai


Mesaje : 238
Data de înscriere : 21/12/2009

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:13 pm

"Oi, oare ce caut aici..." mi-am spus in gand. Am privit imprejur amintindu-mi...
Sus In jos
Isuni

Isuni


Mesaje : 40
Data de înscriere : 21/12/2009
Varsta : 27

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:14 pm

-Off..pana aici!
Mi-am zis ca pentru mine,mormaind.M-am ridicat brusc in picioare incepand sa urc scarile, inclestandumi dintii.Tot aveam senzatia ca auzisem niste zgomote.
Sus In jos
Sai

Sai


Mesaje : 238
Data de înscriere : 21/12/2009

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:21 pm

Auzisem mici zgomote pe care nu le-am bagat in seama dand vina pe sobolani.
Sus In jos
Lisa

Lisa


Mesaje : 257
Data de înscriere : 20/12/2009
Localizare : Pe scaun ^^

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:23 pm

Venisem in locul pe care il preferam mai mult . Nu stiam ca cineva mai e acolo .
Sus In jos
Isuni

Isuni


Mesaje : 40
Data de înscriere : 21/12/2009
Varsta : 27

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:24 pm

Urcasem ceva timp,pana cand peste 5 min m-am oprit la primul etaj.Era destul de intuneric asa ca trebuia sa merg incet.Am intrat intr'o camera chiorandu-ma insa degeaba,prea bezna.Cand de-odata..ma impiedic de ceva anume si cad lata la podea,frecanduma putin cu mana prin par,strangand din ochi.
-Ce s-a mai intamplat...?!
Sus In jos
Sai

Sai


Mesaje : 238
Data de înscriere : 21/12/2009

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:25 pm

Am auzit o bufnitura exact in camera de langa mine. Nu m-am putut misca de pe canapea de frica.
Sus In jos
Lisa

Lisa


Mesaje : 257
Data de înscriere : 20/12/2009
Localizare : Pe scaun ^^

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:26 pm

Am patruns in cladire , usa sa trantit in urma mea , am privit-o apoi am privit in sus pasind usor .
Sus In jos
Isuni

Isuni


Mesaje : 40
Data de înscriere : 21/12/2009
Varsta : 27

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:26 pm

Mi-am ridicat incet capul incercand sa ma ridic,insa nu puteam,ceva parca ma oprea.Incercai sa merg in 4 labe..-.-'' iar.Ceva tot ma oprea.
"Ahh...trebuia sa-mi iau lanterna dupa mene.."
Sus In jos
Sai

Sai


Mesaje : 238
Data de înscriere : 21/12/2009

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:28 pm

M-am ridicat de pe canapea si ma-m apropiat de usa uitandu-ma imprejur. Pentru ca aveam ochii rosi puteam vedea prin intuneric, cu toate astea am ezitat.
Sus In jos
Isuni

Isuni


Mesaje : 40
Data de înscriere : 21/12/2009
Varsta : 27

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:29 pm

-Oii..ajutor!
Facui ceva pasi in patru labe auzind iar niste zgomote.Vrui s ama indrept spre un colt,ca sa ma ascund,dar unde sa ma mai ascund?Nici macar nu vedeam,dar mite sa ma si pitesc..
Sus In jos
Sai

Sai


Mesaje : 238
Data de înscriere : 21/12/2009

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:30 pm

Auzisem o voce de fata, asa ca mi-am luat inima in dinti si am intrat in celalalta camera obsevand-o pe fata.
-Um...
Sus In jos
Lisa

Lisa


Mesaje : 257
Data de înscriere : 20/12/2009
Localizare : Pe scaun ^^

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:32 pm

AM auzit un tipat .
-Hey ! am strigat si eu , casa se schimbase .
Sus In jos
Isuni

Isuni


Mesaje : 40
Data de înscriere : 21/12/2009
Varsta : 27

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:34 pm

-Ce naiba..?
M-am oprit.Gasi un chibrit pe jos,la intamplare.Il aprinsai privind apoi spre usa observandul pe tanar.Zambi nevinovat apoi privi spre picioarele mele.Zarind un mic fir in care se incurcase.
-Upss..?
Sus In jos
Sai

Sai


Mesaje : 238
Data de înscriere : 21/12/2009

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:34 pm

-Ano esti bine ? am spus apropiindu-ma de fata si ajutand-o sa se ridice.
Sus In jos
Lisa

Lisa


Mesaje : 257
Data de înscriere : 20/12/2009
Localizare : Pe scaun ^^

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:35 pm

Am tropait pana sus neintetionat , venind gafaind .
-Sunteti okey ?
Sus In jos
Isuni

Isuni


Mesaje : 40
Data de înscriere : 21/12/2009
Varsta : 27

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:37 pm

-Ahh...Lisa!
Am rasuflat usurata privind'o pe tanara care gafaia apoi mi-am indreptat privirile spre tanar,zambind.
-Umm..da,mersi.Sunt foarte bine!
Sus In jos
Sai

Sai


Mesaje : 238
Data de înscriere : 21/12/2009

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:38 pm

-Um...da...am spus observand ca era Lisa....
Am inmtins mana ca sa o ajut sa se ridice pe fata.
Sus In jos
Isuni

Isuni


Mesaje : 40
Data de înscriere : 21/12/2009
Varsta : 27

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:39 pm

Ma ridicai pe propriile mele picioare observand cum chibritul se distruse.
"Off..am nevoie de'o lanterna!"
Sus In jos
Lisa

Lisa


Mesaje : 257
Data de înscriere : 20/12/2009
Localizare : Pe scaun ^^

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:40 pm

-Ce s-a intamplat aici ?intreb privindu-i .
-Deranjez ?
Sus In jos
Sai

Sai


Mesaje : 238
Data de înscriere : 21/12/2009

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:40 pm

-Nope...am spus oibservand ca chibritul se stinse.
"Man, noroc ca pot vedea pe intuneric..."
Sus In jos
Isuni

Isuni


Mesaje : 40
Data de înscriere : 21/12/2009
Varsta : 27

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:42 pm

Am inceput sa ma frec la ochi cu podul palmelor privind'o mai bine pe tanara.
-Umm..are macar careva dintre voi 2 un telefon la voi?Macar sa facem putina lumina,ca de cat..-.-
Sus In jos
Lisa

Lisa


Mesaje : 257
Data de înscriere : 20/12/2009
Localizare : Pe scaun ^^

Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 5:43 pm

-O bricheta cu lumina . murmur zambind .
In ultimul timp vedeam mai bine , oare de ce ?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ascunsa printre umbrele trecutului... Empty
MesajSubiect: Re: Ascunsa printre umbrele trecutului...   Ascunsa printre umbrele trecutului... Icon_minitime

Sus In jos
 
Ascunsa printre umbrele trecutului...
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forgotten Whisper :: Afara orasului :: Conacul parasit-
Mergi direct la: